TurkceSpiker.Com| PES ve FIFA Portal
Go Back   TurkceSpiker.Com| PES ve FIFA Portal TurkceSpiker.Com Bloglar Aytaç Kurt günlüğü
T.S.C Üyesi Ol Blog Haberler Bugünkü Mesajlar Arama
Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Baglantilar

Spiker ve exTReme Serileri

Son Dosyalar

TurkceSpiker Youtube

TSC Youtube


TSC Twitter


TSC Son Twitler


Bunları Biliyor Muydunuz?
 

 
Efsanevi Oyun Bölümleri
Gönderen: Aytaç Kurt Tarih: 26/02/2014 - 20:00

Asla Unutulmayacak Bölümler

 

Oyunlardaki en çarpıcı, akılda kalıcı ve yıllar geçse de hatırlayacağımız efsanevi bölümlerden birkaç tanesini sizler için derledik. Tüm efsane bölümler yazının devamında...

 

 

 

 

Call Of Duty - Stalingrad

 

 

İkinci dünya savaşının en kanlı bölümü olan ve savaşın acımasızlığını gösteren Stalingrad'ın ve orada yaşananların birebir yer aldığı bir bölüm. Şüphesiz, şimdiki 20-25 yaş aralığındaki bir çok genç bu savaşı Call Of Duty'den öğrenmiştir.

 

Oyunda Sovyet birliklerinin, yokluk içinde savaşa botlarla gönderilişini, komutanların, onları cesaretlendirmek için, okuduğu mektuplar, cephane kıtlığından dolayı, askerlerin eline silah vermeden sadece mermi tutuşturulması, geri adım atan askerlerin kendi komutanları tarafından vurulması gibi detaylar, birebir oyunculara yaşatılmıştır.

 

Call Of Duty 4 - Pripyat

 

 

Modern zamanda geçen oyunda bu bölümde Cpt Price olarak, gençliğinde gerçekleştirdiği zor bir görevi flashback mantığı ile oynuyoruz. Tüm serinin en zor bölümlerinden biri olan Pripyat, çernobil nükleer santrali çalışanları için hazırlanan bir şehir.

 

Çernobil faciasından sonra hayalete dönen ve oyunda birebir modellenen şehirde, etraftan çıkabilecek vahşi köpeklerin verdiği tedirginlikle, adrenalin patlaması eşliğinde görevimizi yapıyoruz. Ayrıca genel olarak Call Of Duty serisinde alışık olmadığımız gizlilik içinde görev yapmamız da bu bölümü farklı bir kategoriye sokuyor.

 

 

Uncharted 3 - Rub Al Khali Çölü

 

 

Bölüm, Nathan Drake'in içinde bulunduğu uçağın uçsuz bucaksız bir çöle düşmesi ile başlıyor. Herhangi bir düşman veya başka bir zorluk ile karşılaşmadığımız, sadece çölde yürüdüğümüz bu bölümde, grafiksel ve sanatsal anlamda tam bir şaheserin içerisinde buluyorsunuz kendinizi.
 

Çölde hiçbirşey yapmadan sadece yürümemize rağmen, hiçbir şekilde gözümüzü ekrandan ayıramıyoruz. Karakterimizin çaresizliğini, çölün sıcaklığını ve susuzluğu hissediyoruz.

 

 

The Walking Dead The Game - Starved For Help
 

 

Bu bölümde karakterlerimiz açlıktan kıvranırken, bir çiftliğe konuk oluyoruz. Sıcak karşılamadan sonra akşam yemeğine davet ediliyoruz. Akşam olduğunda lezzetli yemeklerimizi yemek üzere masaya oturmuşken, ana karakterimiz Lee, ellerini yıkamak için odadan çıkıyor.

Herşey gerçek olamayacak kadar güzelken, evin üst katında, daha önce yaralanan bir arkadaşını bacakları kesilmiş bir şekilde buluyor.

 

Çok geçmeden aslında masada yenmeyi bekleyen yemeğin, arkadaşımızın bacakları olduğunu farkediyoruz ve diğer arkadaşlarımızı uyarıyoruz. Bu esnada bacakları kesilen arkadaşımız, merdivenlerden yuvarlanarak alt kata geliyor ve sürünerek karşımıza çıkıyor. Böylece oyundaki en korkunç manzara ile de karşılaşmış oluyoruz.

 

 

Call Of Duty - Modern Warfare 2 - No Russian
 

 

Sadece oyun dünyasını değil, herkesi şaşırtan, ülkeler arası diplomatik krize yol açan, kimi ülkelerde oyunun yasaklanmasına neden olan bir bölüm, No Russian.
 

 

Bölümde Amerika ve Rusya arasında savaş başlatmak isteyen, Rus teröristler arasına sızmış bir Amerikan askerini oynuyoruz. Kimliğimizi gizli tutmak için, terör örgütü mensubu gibi davrandığımız bölümde, Rusyada bir havalimanında, savunmasız ve silahsız, yüzlerce sivili katlediyoruz. Buna rağmen bölümün sivilleri öldürdüğümüz kısmını tek bir kurşun sıkmadan da geçmek mümkün. Tamamen vicdanımıza bırakılmış durumda.

 

Eğer bu çirkin manzarayı hiç görmek istemiyorum diyorsanız, bunun için bölümü hiç oynamadan geçme seçeneği sunuluyor.

 

 

Assassin's Creed Revelations - Ezio - Altair Buluşması

 

 

Ezio Auditore'nin hikayesi, Altair'in gizli kütüphanesinde son buluyor. Hayatını tapınakçıları yok etmeye adayan Ezio, bu gizli kütüphaneye girebilmek için gerekli olan anahtarların İstanbulda olduğunu öğreniyor. Yorucu bir maceradan sonra tüm anahtarları topluyor ve Masyaf kalesine gidiyor. Anahtarları kullanarak, kütüphaneye girdiğinde, içeride bomboş raflarla karşılaşıyor. Kütüphanenin ortasında ise sandalyede 300 yıldır oturan Altair'in iskeletini buluyor.

 

Böylelikle, hayatı boyunca uğruna savaştığı tarikatın, o ana kadar sadece ismini duyduğu lideri ile buluşmuş oluyor. Meşhur requescat in pace sözünü söyleyip kendisini sonsuzluğa uğurlayarak selamladıktan sonra, Minervadan ismini duyduğu kendisinden, 500 yıl sonra yaşayan ancak aynı amaç uğruna savaştığı Desmond ile de iletişime geçiyor. Yaptıklarını, yaşadıklarını sorgulayıcı bir konuşmanın ardından ''bir hayat için yeterince gördüm'' diyerek orada bulunan Artifact'i almayı reddediyor ve suikastçilik kariyerini sonlandırıyor. Böylece Ezio Auditore efsanesi bitiyor.

 

 

God Of War 3 - Helios'un Ölümü

 

 

God Of War oyununun neden 18 yaş altı oyunculara önerilmediğini kanıtlayan, şiddetin tavan yaptığı bir bölüm.

Savaş Tanrısı Kratos kendisine yalan söyleyen, ölmesi için tuzağa düşürmek isteyen Helios'a ölümlerin en kötüsünü yaşatıyor. Oyunu oynarken çoğu oyuncunun, ekrana bakamadığı sahnede, Kratos, Helios'un kafasını koparıyor. Bu sahne, God Of War serisi denilince akla gelen ilk sahnelerden biri olarak, hafızalara kazınıyor.

 

 

Prince of Persia - Warrior Within - Dahaka'dan Kaçış

 

 

Oyunlarda düşmanımız ne kadar güçlü ve korkunç olursa olsun, onunla savaştığımız daha doğrusu savaşabildiğimiz sürece kendimizi güvende hissederiz. Ancak savaşmamız değil de kaçmamız gerekiyorsa işler değişiyor. Bu bölümde, karşı koyamayacağımız kadar güçlü olan Dahaka bizi buluyor ve bize deparı basmak düşüyor.
 

Koşarken onun nefesini ensemizde hissetmek, peşimizi bıraktığı umudu ile arkamızı döndüğümüzde, öfkeli bir şekilde son sürat geldiğini görmek, bize oyunun en gerilimli anlarını yaşatıyor.

 


Sponsorlu Bağlantılar

Yazan : Mustafa U. Tarih: 3. March 2014 - 19:28
Call of Duty World at War'daki berlin parlementosunun yıkıldığı bölümde mükemmeldi. Ama en iyisi Modern Warfare 3'teki oyunun sonunda Cpt. Price'nin Makarov karşısında purosunu yaktığı sahne çok güzeldi.

Yazan : Hakan Yüksel Tarih: 27. February 2014 - 19:36
Call of Duty Modern Warfare 3 oyunundaki Sandman'ın öldüğü sahnede çok ustaca yapılmış bence. Açıkçası Ghost veya MacTavish'in ölüm sahnelerinde bu kadar etkilenmemiştim.

Yazan : lightking Tarih: 27. February 2014 - 15:56
Assassins Creed 3 deki Desmond Milesin ölümüde olmalıydı :D

Benzer Konular
Bu konular İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler
keywords
efsanevi oyunlar, efsane, nostalji, eski oyunlar, bölümler, inceleme, Köşe Yazıları, Genel kelimeler- PES, PES 2015, türkçe yamalar, türkçe spiker, pes 2013, analig, masterlig, efsane ol, rehber, dosyalar, pes haberleri, fifa haberleri

 
Anasayfa Arama

Bunları Kaçırmayın!

Kimler yeni
  • PH56
  • cunola81
  • Alpsonmezs
  • 22erkut
  • eyyo

Forumda Yeni Mesajlar

Forumdan Son Konular

Son yorumlar
 

Bugün En Çok Beğenilenler

Powered by vBulletin® Version 3.8.7 .
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
User Alert System provided by Advanced User Tagging (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
TurkceSpiker.Com
Style Design
CizgiOnline