TurkceSpiker.Com| PES ve FIFA Portal
Go Back   TurkceSpiker.Com| PES ve FIFA Portal TurkceSpiker.Com Sık Sorulan Sorular
Forumları Okundu Kabul Et
T.S.C Üyesi Ol Blog Haberler Arama Bugünkü Mesajlar
Sponsorlu Baglantilar
Sponsorlu Baglantilar

Spiker ve exTReme Serileri

Son Dosyalar

TurkceSpiker Youtube

TSC Youtube


TSC Twitter


TSC Son Twitler


Bunları Biliyor Muydunuz?

 
Sık Sorulan Sorular - TSC

Sitemiz ile ilgili sık sorulan sorular

Bazı üyelerimiz forumda çabucak üye olabilmek amacıyla doğum tarihlerini farklı bir tarih yapıyorlar ve sonrasında pişman olup doğum tarihlerini değiştirmek istiyorlar. | Devamını Oku »

Flood bir konuda arka arkaya mesaj yazmak demektir. Forumumuzda flood yapmak yasaklanmıştır.
Bu soruyu sizlerden sıklıkla alıyoruz. exTReme yamamızı paylaşırken Turbobit'e yüklememizin sebebi, dosyaların Turbobit'ten kolay silinmemesi, diğer dosya yükleme sitelerinden daha uzun süre kalmasıdır. Zaten Turbobit'in yanında Zippyshare'i alternatif dosya yükleme sistemi olarak kullanıyoruz.
Üyelik Aktivasyon Sorunları >>> Bu alandan bize bildirirseniz yardımcı olabiliriz.
Ceza İtiraz Alanı  >> İtirazınız üst yetkililer veya yöneticiler tarafından değerlendirilecektir. Ceza itirazını sadece süreli ulaştırılmış cezalı üyelerimiz yapabilir. Tıklayarak alana ulaşabilirsiniz. | Devamını Oku »
Forum bir tartışma platformudur. Forumumuzda bütün üyelerimiz kurallar dahilinde fikirlerini dile getirebilir, bilgi paylaşabilir ve diğer üyelerimizden yardım isteyebilir. TSC forumunu sadece PES-FIFA forumu olarak değil her konuda fikirlerinizi özgürce dile getirebileceğiniz bir platform olarak görmenizi istiyoruz.
Ceza puanı bir uyarı sistemidir. Forumda kurallara aykırı mesaj yazan üyeler öncelikle ceza puanı ile uyarılır. Aynı tutuma devam etmesi halinde hesabına ceza-i işlem uygulanır. Olayın ağırlığına göre üyeye doğrudan ceza-i işlem uygulanabilir. Bir üye herhangi bir konu hakkında ceza puanı aldığı zaman profilinde "Hatalar" kısmında gözükür. | Devamını Oku »
TürkçeSpiker.Com yetkilileri ellerinden geldiğince forum düzenini sağlamaya çalışıyor. Ancak bizler de insan olduğumuz için gözümüzden kaçan şeyler elbet olabiliyor. Forumda kurallarımıza aykırı bir durum gördüğünüz zaman "Şikayet Raporu" gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz şikayet raporu gizli kalacak ve kısa süre içinde raporla ilgilenecektir.
Şikayet Butonu Nedir ? Hangi Amaçla Kullanılır ? >>> Yandaki konuya göz atabilirsiniz.
FIFA serisinde ses dosyaları açılamadığı veya açılmasına rağmen değişiklik yapılamadığı için TS yapılmamaktadır.
İllegal içeriklerin yapımı ve dağıtımı başlı başına yasadışı bir olaydır. Orijinal kullanımın desteklendiği, korsan kullanımın reddedildiği sitemizde illegal paylaşımın serbest olmasını bile hayalden öteye gidemez. Kısaca açıklamak gerekirse illegal paylaşımın yasak olmasının sebebi, yasadışı olmasıdır.
Torrent illegal bir dosya paylaşım yöntemi olmayabilir ancak bu yöntemi tartışırken yöntemi değil içeriği ele almamız gerekiyor. Hepimizin bildiği gibi korsan oyunlar/filmler/diziler torrent üzerinden paylaşılıyor. Kurallarımızda yasak olmasının sebebi torrentin çoğunlukla bu tür illegal paylaşımlarda kullanılmasıdır.

 

 
Sitemizde moderatör başvurusu veya bunun gibi işlemler mevcut değildir. Şu kadar mesaj yazarsanız ya da şu kadar konu açarsanız gibi vaatler ile sitemize yetkili alımı yapmıyoruz.
 

  | Devamını Oku »

Sitemiz PES ve FIFA ağırlıklı olmak üzere exTReme yaması yapan ve bu yaptığı yamaları sizlere sunan bir sitedir. Amacımız oyunlarınızda Türkçe Spikeri duyurabilmek, Türkçe yama ile desteğimizi eksik etmemektir. Ayrıca oyun incelemeleri, teknoloji ve oyun haberleri ile sizleri bilgilendirip eğlendirmektir. Sitemiz sizler ile ayaktadır, sizlerin desteği ile büyümüş ve büyüyecektir. Desteklerinizi esirgemeyen tüm ziyaretçilerimize ve üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

1-) Ana Sayfaya Dosya Gönderimi

 

• Dosyanın başlığı büyük harfler ile yazılamaz.
• Dosya konusunun başlığı ve küçük resmi içeriği ifade etmelidir.
• Dosya konusunun kategorisi doğru seçilmelidir.
• Yapımcı bölümü doğru işaretlenmelidir.
• İçerik bölümünde gerekli açıklama yapılmalıdır.
• Dosya linkleri aktif ve düzgün olmalıdır.
• Dosya linkleri Torrent halinde olmamalıdır.
• Kazanç sağlayan site linkleri, indirme linkleri içerisinde olmamalıdır.
• Dosyanın boyutu doğru yazılmalıdır.
• Kurulumu yazmanız zorunludur.
| Devamını Oku »

 

TürkçeSpiker.Com Site Kuralları

Uzun zaman önce hazırlanan ve yürürlükte olan forum kurallarımızda köklü değişiklikler yaptık. Cezalarda ve uyarı gerektirecek durumlarda standardı yakalamak adına kendi içimizde bir ekip oluşturarak uzun soluklu ve detaylı bir çalışma yaptık. Foruma üye olan her birey aşağıdaki maddelerin tamamını kabul etmiş sayılır. Bu sebeple TSC Forum Kuralları’nı dikkatlice okuyup özenle ve eksiksiz yerine getiriniz. Sizler ve sitemizin huzuru için hayırlı olmasını diliyoruz…

1-) GENEL

TSC’de içeriklerden faydalanmanız için üye olmanız zorunlu değildir. Tüm yazılar ve linkler herkese açıktır.
TSC Forumlarında veya ana sayfada yorum yazabilmek ve sitemizde paylaşım yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.
Üyelik ücretsizdir ve yalnızca tek bir hesaba sahip olabilirsiniz.
Kullanıcı adınız sadece rakamlardan oluşamaz ve forum kurallarınca suç teşkil ettiği belirlenen hiçbir öğe içeremez.
Kullanıcı adı değişikliği bir kereye mahsus olmak üzere yapılır. En ufak bir noktalama işareti bile değişikliğe girer.
TSC içerisinde (forumda ve ana sayfada), yazacağınız mesaj ve yorumlarda güzel ve anlaşılır bir Türkçe kullanmanız, hakaret, kötü söz ve aşağılayıcı cümlelerden uzak durmanız çok önemlidir.
 Üyelerin forumda yazdığınız mesajlarda çok, çok önemli bir kelime veya cümle değilse renkli yazması yasaktır. Bu kural TSC Ekibi için geçerli değildir
Sitemizde yazılan mesajların sorumluluğu tamamen yazarına aittir. TürkçeSpiker.Com sitesi hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
Bütün kullanıcılar şifrelerinin ve bilgilerinin gizliliğinden kendileri sorumludur. Şifreler, site yönetimi dâhil hiç kimse tarafından görülememektedir. Şifrelerin başkasının eline geçmesinden TürkçeSpiker.Com sitesi sorumlu tutulamaz.
Sitemizde sizler için sunacağımız "Spiker, yama, vs." dosyalar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
TurkceSpiker.Com üyeleri arasında herhangi bir ayrım yapılmamaktadır. Tüm üyelerin rütbeleri aynıdır ve bu maddenin değişimi söz konusu olmayacaktır.
TurkceSpiker.Com‘da yama yapımcılarımız tarafından paylaşılan çalışmalar, yapımcılarından gerekli izni almak kaydıyla sitemizin resmi yama çalışması exTReme’de veya güncellemelerinde kullanılabilir, bunun için exTReme ekibinde bulunmanıza gerek yoktur.
TurkceSpiker.Com’da ceza alan üyeler yeni üyelik açıp gelemezler. Süreli ceza alan üyeler kendi hesaplarıyla sitede gezmeye ve sitemizden faydalanmaya devam edebilirler, ancak süresiz ceza alan üyelerin siteye giriş izni yoktur. Herhangi bir sebepten ceza alan üyeler ceza süresinde indirim talebinde bulunamazlar.(bkz. 3-d-1, 3-d-2)
T.C. Anayasasının suç olarak kabul ettiği her türlü içeriği paylaşmak yasaktır. Bundan dolayı yetkili makamlarca başlatılacak soruşturmalarda TürkçeSpiker.Com sitesi, yasalarca belirtilen kanunlar çerçevesinde kullanıcı bilgilerini resmi makamlarla paylaşma hakkını saklı tutar.
Tüm üyelerin kuralları okuduğu ve kabul ettikleri varsayılır. Kuralları bilmemek kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir.
Yazılan tüm kuralları uygulama, esnetme, değiştirme hakkı TSC Yönetimine aittir. Verilecek cezalarda ya da kararlarda TSC Yönetimi tolerans, öngörü ve inisiyatif haklarını saklı tutar.

2-) PAYLAŞIMLAR ve SİTE İÇİ DAVRANIŞLAR

Kullanıcı avatarınız, imzanız, profil bilgileriniz ve yazdığınız yorumlar sizler tarafından paylaşılan öğelerdir. Örneğin “Saldırgan öğe paylaşımı” denildiği zaman yukarda saydıklarımızın hepsi anlaşılmalıdır.
TSC’de kesinlikle seks, saldırgan, öfke dolu, tehditkar, kanunları çiğneyen, kullanıcıları küçümseyici vb. öğelerin her türlüsünü paylaşmak yasaktır. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez. Gönderen üyeler süresiz uzaklaştırılır ve bir daha üye olamazlar.
TurkceSpiker.Com‘da, üyelerin paylaştığı öğelerde aşağıda sıralanan özelliklerin bulunması yasaktır:
¤ Din, dil, ırk, renk ayrımı yapan sözcükler.
¤ Reklam yapmaya yönelik sözcükler.
¤ Siyasi reklam yahut hakaret içeren sözcükler.
¤ Cinsellik yahut müstehcenlik çağrıştıran sözcükler.
¤ Bir şahsa, bir kuruma yahut bir kuruluşa hakaret niteliğindeki sözcükler.
¤ Hakaret/küfür niteliğindeki sözcükler.
TSC’de başka siteden almış olduğunuz yazıları veya çalışmaları yayınlamak istediğinizde yazı veya çalışmanın sahibinden izin alınmalı ve altına "alıntıdır" yazılmalıdır. İzin alınmadan yayınlanan çalışmalar silinecektir. (bkz. 3-a-9)
Sitemizde başka sitelerin linklerini "reklam amaçlı" yayınlamak yasaktır. Site linkleri şu durumlarda verilebilir, diğer durumlarda Madde 3-d-4 uygulanır; 

¤ Bir sitenin yönetim kadrosundaki kişiler, sitemizin ana sayfasında ya da forumlarında, kendi sitelerine ait bir çalışmayı tanıtmak istediklerinde, konularının altına sitelerinin ismini ya da linkini, "kaynağa" yönlendirmek amacıyla verebilirler.
¤ Bir yama yapımcısı, tamamen kendine ait olan bir çalışmayı, sitemizin ana sayfasında ya da forumlarında paylaşmışsa, konunun altına ekibinde olduğu sitenin adresini(linkini) paylaşabilir. Çalışmanın tamamen kendisine ait olması ve linkini verdiği sitede yama yapımcısı rütbesi altında olması şarttır.
¤ Yukardaki durumlar dışında üyenin, forumdaki veya sitedeki herhangi bir öğede blog ya da kendi sitesinin linkini paylaşması yasaktır. Profilinizden "Web Siteniz" bölümüne sitenizin adresini yazarak üyelerimizin sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. 
¤ Bir üye, başka üyeleri doğru bilgiye ve kaynağa yönlendirmek amacıyla bazı sitelerin linklerini üyelerle paylaşabilir. Örneğin; Google, Wikipedia, DonanimHaber, yabancı futbol oyunları kaynak siteleri(pesfan.com, konami-pes2013.com vb.)
¤ Forumun veya sitenin herhangi bir bölümünde paylaşım yaparken kısaltılmış link içeren bir öğe (imza-mesaj) kullanmak yasaktır. Ancak yama yapımcıları kendilerine ait çalışmanın indirme linkini kısaltılmış olarak verebilirler. (bkz. 3-c-7, 3-c-8)
¤ TSC yetkilileri, bu maddeleri uygulama ya da uygulamama hakkına sahiptir. Kendi inisiyatifleri doğrultusunda, bu maddelerden "haksız" ya da "çarpıtarak" faydalanmak isteyenlerin konularına müdahale edebilir, silebilir, değiştirebilirler.
TSC’de mesaj sayısını arttırmak amaçlı yazılan boş mesajlar haber verilmeden silinecek ve üye uyarılacaktır, devam eden üye TSC Yetkilileri tarafından uzaklaştırılacaktır. (bkz. 3-a-3)
Tartışmak, forum mantığının temelidir. Bu tartışmalar esnasında karşıdaki kişileri küçümseyecek, aşağılayacak, onurunu zedeleyecek ithamlar anında cezalandırılacaktır. Bu sebeple tartışırken kullandığınız üsluba ve konuşma tarzınıza dikkat etmelisiniz. Buna uygun davranmayan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır. (bkz. 3-a-1, 3-a-2)
Yetkililerimiz, bütün mesajları ve yorumları incelemeye çalışsalar da tüm mesajları objektif olarak gözden geçirmek mümkün değildir. Foruma yazılan bir mesajın sizi veya diğer kullanıcıları rahatsız ettiğini ya da kurallara aykırı içerikte olduğunu düşünüyorsanız mesajın sol alt bölümündeki "Mesajı şikâyet et" butonuna tıklayarak ilgili mesajı yetkililerimize şikâyet edip incelenmesini sağlayabilirsiniz. (bkz. 3-a-6)
Sitemizde politik, siyasi vb. yazılar yazmak ve tartışma ortamı oluşturmak yasaktır. Siyasi görüş bildirmek ve siyasi propaganda yapmak kurallara aykırıdır. Siyasi, politik görüş bildirmek veya karşıt görüşteki kişi veya kurumlara saldırı, küçümseyici, aşağılayıcı nitelikte mesajlar yazmak yasaktır. TurkceSpiker.Com sitesinin içeriği gereği bu tür tartışmalar ya da bilgi paylaşımları hiçbir şekilde TurkeSpiker.Com üzerinden yapılamaz. Örneğin; Ahmet Kaya'nın şarkıları hakkında konuşabilirsiniz ama kişiliği ve görüşleri hakkında konuşulamaz. (bkz. 3-c-1)

Foruma konu açmadan önce dikkatli bir araştırma yapılmalı veya konu açma sayfasında konu başlığı yazdıktan sonra çıkan “Benzer Konular” bölümünü dikkatlice incelenmeli. Sitemizin üst tarafında bulunan "SSS" yani sık sorulan sorular butonunu tıklayarak da bilgi edinebilirsiniz. Aynı başlıkla veya aynı içerikle açılan konular silinecektir.
Konuların başlıkları Türkçe dil kurallarına uygun olmalıdır. Her kelimenin baş harfi büyük olmalı ve diğer harfler küçük olmalıdır. Tamamı büyük harften oluşmamalıdır. Tamamı büyük harfle yazmak, forum dünyasında "BAĞIRMA" olarak kabul edilir. Konu başlıklarında göz yorucu süslemeler kullanılmamalıdır. (Örneğin;” ►███▓▒░ ஜ۩۞۩ஜ … ஜ۩۞۩ஜ ░▒▓███◄”) Forum yetkililerinin başlıkları değiştirmeye zamanları olamayabilir. Olsa bile başlıklar düzeltilmeyecektir ve bu yüzden konuyu silme hakları da vardır. Konu her ne kadar önemli olsa bile silinebilir.
TurkceSpiker.Com forumunda, açılan konular, ilgili oldukları forumda bulunmalı ve başlığın, kurallar çerçevesinde, mesaj hakkında bilgi veren kelimelerden oluşması gerekmektedir. Aksi takdirde yetkili kişiler konuyu taşıyabileceği gibi, doğrudan silme yahut kilitleme hakkına da sahiptirler.
Foruma yeni konu açacağınız zaman içerikle alakalı hiçbir ipucu vermeyen "Allah RiZaSı iÇin YarDım", "Arkadaşlar bakın bi","yarrrdddııııımmmm","Lütfen yaaarrrdıııım","niye kimse yardım etmiyor" vb. başlıklar kullanmayın. Unutmayın ki burası bir forum alanı ve burada herkes zaten yardım almak veya vermek için bulunuyor. İçerikle alakasız başlık yazmanız hem yardım almanızı geciktirecek hem de aynı durumda olan insanların yeni konu açmalarına ve sizin daha geç yardım almanıza neden olacaktır. Bu sebeple bu tür konuların başlığı düzenlenebileceği gibi silinebilir de.
TurkceSpiker.Com forumunda, telif haklarını ihlal edecek herhangi bir illegal paylaşım yapmak yasaktır. (bkz. 3-a-4)
TurkceSpiker.Com forumunda, zararlı içerik paylaşmak yasaktır.
TurkceSpiker.Com forumunda, sitemizin çalışması olan exTReme'in; torrent olarak, sitemizin vermiş olduğu linkler dışında yüklemeler yaparak, üzerinde düzenlemeler yaparak yahut parçalara ayırarak paylaşılması yasaktır.
TurkceSpiker.Com forumunda, üyelerin FaceBook, Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarındaki hesaplarını paylaşmaları serbest; fakat bu sosyal paylaşım sitelerinde açılan grup linklerini paylaşmaları yasaktır.
TurkceSpiker.Com forumunda, üyelerin herhangi bir yarışmada herhangi biri için oy talebinde bulundukları konu açmaları/mesaj yazmaları yasaktır.
Site yönetimi, uygun bulmadığı avatar, imza, profil resmi gibi öğeleri üyelere haber vermeksizin silebilir, değiştirebilir. Böyle bir durumda ilgili nesneye site yönetiminin müdahale ettiğinden emin olup, kurallar çerçevesinde yeni bir öğe seçmelisiniz. 
TurkceSpiker.Com’da, üyelerin rütbe talep etmeleri yasaktır. Hangi üyenin hangi rütbeyi alacağı ekip tarafından belirlenir ve üyelerin bu konuda başvuruda bulunma hakları yoktur.
Site içerisinde diğer üyeleri profil mesajlaşma veya özel mesaj yoluyla çeşitli konulara davet eden mesajlar yazmak, karşıdaki kişileri rahatsız edebileceğinden yasaktır.
TSC Ekibi tarafından foruma “Duyuru” olarak eklenen ve bölümlere özgü kurallar içerebilen her bir madde “Forum Kuralları” değerindedir ve uyulması zorunludur.

Anahtar Kelimeler
keywords
Genel kelimeler- PES, PES 2015, türkçe yamalar, türkçe spiker, pes 2013, analig, masterlig, efsane ol, rehber, dosyalar, pes haberleri, fifa haberleri

 
Anasayfa Arama

Bunları Kaçırmayın!

Kimler yeni
  • batuugfb
  • Joel
  • klinhiti
  • juande
  • Hell Patch

Forumda Yeni Mesajlar

Forumdan Son Konular

Son yorumlar
 

Bugün En Çok Beğenilenler

Powered by vBulletin® Version 3.8.7 .
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
User Alert System provided by Advanced User Tagging (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
TurkceSpiker.Com
Style Design
CizgiOnline